Tüm Oto Onarım İhtiyaçlarınız İçin Tek Noktadan Çözümünüzdür 7/24 Acil yol servisi 0 (536) 820 93 05

Amortisör Değişimi

Amortisör Değişimi

Amortisör arabanızın yerden yüksekliği. viraj tutuşu ve sürüş konforunu sağlayan ve arabanın yaylarının aşırı salınımını engelleyen parça diyebiliriz. Aracınızda süreki kullanılan parçalardan olduklarından sık sık kontrollerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Genellikle amortisörler 45-60 bin kilometre aralaklarında uygun görülmesi halinde değiştirilmelidir.

Amortisör Değiştirmezseniz Aracınıza Olan Zararları Nelerdir ?

Yol tutuşu, fren performansı, sürüş konforu , lastik ömrü gibi bir çok unsurları vardır.

Yol Tutuşu: Amortisörler salınımları ve yolda lastiklerin tutunmasını desteklemek açısından son derece önemlidir. Doğrudan olmasa bile dolaylı yoldan lastiklerle senkronize olarak çalışmaktadır.

Fren performansı: Fren yapıldğı zaman amortisörler üzerinde aşırı derece bir baskı oluşmaktadır. Bu baskı aynı zamanda lastiklere yansımaktadır. Doğru çalışmayan amortisörler aşırı derece baskı ya da az baskı yaparak hem lastik ömrünü hem fren performansını etkiler.

Sürüş konforu: Eskmiş amortisörler yoldaki salınımları karosere yansıtarak konfor anlamında keyif vermeyen bir sürüşe sebep olabilmektedir.

Lastik ömrü: Düzgün çalışmayan amortisörler yoldaki salınımları lastiklere yansıtacağından sürtünme ve buna bağlı olarak aşınma hızlı gerçekleşebilmektedir.

İsa Oto'da amortisör değişimi nasıl yapılmaktadır ?

Randevu aldığınız gün ve saatte İsa Oto garajına gelerek amortisör değişimlerinizi 1yıl 10.00km garantili bir şekilde, aracınızı teslim ederiz. Toyota servisi bursa olarak profesyonel kadromuz ile siz değerli müşterilerimizin araçlarının işlemlerini tamamlanıyor.

Teklif Al

Aracınızın bakımı için teklif alın.

Teklif Al
Randevu Talebi

Aracınızın bakımı için randevu alın.

Teklif Al