Tüm Oto Onarım İhtiyaçlarınız İçin Tek Noktadan Çözümünüzdür 7/24 Acil yol servisi 0 (536) 820 93 05

Şanzıman Kalibrasyonu

Şanzıman Kalibrasyonu

Şanzıman kalibrasyonu tüm parçaları bünyesinde bulunduran bir sistemdir Fakat, debriyaj tek bir beyin üzerinden yönetilmektedir. Vites geçişlerinde bu durum beyin tarafından kontrol edilmektedir. Vites geçişleri beyin tarafından kontrol edilmektedir.

Elektronik parçalar ile desteklenen şanzıman kalibrasyonu sayesinde sürüş konforunuzu arttıracak hassas bir vites değişimi söz konusu olacaktır. Bir takım avantajları ve dezavantajlarına birlikte bakalım.

Şanzıman Kalibrasyonu Avantajları

Kullanılan araç Japon otomobil olduğunda easytronic şanzıman daha ön plana çıkar. Bu tür şanzımanlarda birbirinden çok farklı avantajlar olduğunu bilmemiz gerekiyor.

  • Özel Toyota servisi Bursa profesyonel servisimiz kapsamında yapılan bu değişiklikler aracınız için birbirinden farklı avantajlar sağlayacaktır.
  • Bakım maliyetleri oldukça düşük bir hizmettir.
  • Yakıt tüketimi tam otomatik şanzımanlara göre düşüktür.
  • Diğer modellere göre Spor modu, Kar modu ve 2007 model sonrasındaki Easytronic’lerde ESP, Yokuş Kalkış desteği gibi sistemler bulunur.

Dezavantajları:

  • Vites geçişlerinde sarsma yapar.
  • Tam otomatik şanzımanlar kadar sürüş konforu vermez.
  • Eğer alacağınız easytronic’de , Yokuş Kalkış Desteği yoksa , yokuş yukarı kalkışlarda geri kaydırma yapabilir.

Bursa İsa Oto olarak şanzıman kalibrasyonu hizmeti veriyor, aracınıza en uygun profesyonel bakımları yapıyoruz. Aracınızın ihtiyacı olan tüm yenilikleri keşfediyor, siz değerli müşterilerimize bu tarz hizmetleri en uygun fiyatlara sağlıyoruz.

Teklif Al

Aracınızın bakımı için teklif alın.

Teklif Al
Randevu Talebi

Aracınızın bakımı için randevu alın.

Teklif Al