Tüm Oto Onarım İhtiyaçlarınız İçin Tek Noktadan Çözümünüzdür 7/24 Acil yol servisi 0 (536) 820 93 05

Motor Revizyonu

Motor Revizyonu

Motor Revizyonu(Rektifiye)

Her şeyin ömrü olduğu gibi motorların da ömürleri vardır. Vakit geçtikçe aşınmış, körelmiş, sızdırmaya yeltenmiş ve işlevini yerine getiremiyor olan silindirler, pistonlar, krank mili vb. parçaların eğer kurtarılabilcek durumdaysa, işlemler uygulanarak eski haline getirilmesi, eğer kurtarılamayacak durumdaysa , yerine yeni yedek parçalar takılarak bütünün oluşturulmasına rektifiye işlemi denir.

Motor revizyon çalışması yapılabilmesi için mutlaka profesyonel bir ekipten yardım alınması gerekiyor. Motor içindeki her bir aksamın kapsamlı bakımlardan geçmesi, aracınızın uzun ömürlü çalışabilmesi için çok önemlidir. Bu hizmeti almak için profesyonel bir servisten yardım alınması gerekiyor. Özel toyota servisi bursa olarak deneyimli kadromuz ile sizlere yardımcı oluyor, motor revizyon hizmeti veriyoruz.

Motor yenilemeyi kapsayan hizmetler için aşağıdakiler sayılabilir:

  • Servis
  • Sevkiyat
  • Motor yıkama
  • Arıza tespit ve kontrolü motor revizyon
  • Silindir kapak revizyon
  • Ölçüm ve kalite kontrol

Motor dikkatli bir şekilde kontrol edilip herhangi bir aksamında sıkınta varsa o aksamlar hemen yenilenmelidir. Eğer motor yağ yakarsa bunun geri dönüşü çok zor olur.

Ne Zaman Motor Revizyonu Yapılmalı?

Motor eskisi kadar randımanlı çalışmıyorsa ya da araç çok fazla yağ tüketiyorsa derhal aracın bakıma alınması gerekiyor. Aynı zamanda motor yağ kapağından bir üfleme gerçekleşebilir ya da motordan farklı bir ses geliyor olabilir. Bu gibi durumlarda İsa Oto olarak aracınıza gerekli olan işlemleri uyguluyoruz.

Teklif Al

Aracınızın bakımı için teklif alın.

Teklif Al
Randevu Talebi

Aracınızın bakımı için randevu alın.

Teklif Al