Tüm Oto Onarım İhtiyaçlarınız İçin Tek Noktadan Çözümünüzdür 7/24 Acil yol servisi 0 (536) 820 93 05

Motor Yağı Filtresi Değişimi

Motor Yağı Filtresi Değişimi

Yağlar ve sıvılar bir otomobil için en fazla dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Motor yağı değişimi, belirli periyodlarla yapılır. Motor yağı filtresi de hem motor yağının kalitesi hem de motorun sorunsuz çalışması için önemlidir.

Motor Yağı Ne Zaman Değiştirilmelidir ?

Aracanızdaki motor yağını değiştirmek için İsa Oto servisinden yararlanabilirsiniz. 10 bin kilometrede bir değişim yapılması aracınızın ömrünü uzatacaktır. Uzun bir yolculuğa çıkılıcaksa ve değişim süresi yaklaşmışsa mutlaka yağ değiştirmeli, yola öyle çıkılmalıdır.

Motor Yağı Değiştirilmezse Ne Olur ?

Belirli aralıklarla yağ filtresinin değişimi yapılmalıdır. Aksi halde tıkanan yağ filtresi görevini yapamaz ve partiküller motor parçalarının sağlıklı çalışmasına engel olur. Bunun sonucunda da sürüş konforu, performans, yakıt tüketimi ekonomisi kötü etkilenir ve daha ileri dönemde de motor arızası sorunları yaşanır.

Yağ filtresinin ne zaman değiştirilmesi gerektiği, aracın kullanım kılavuzunda yazar ve genellikle her bakımda değişmesi tavsiye edilir. Ancak burada esas olan aracın kullanım süresi ve kullanılan yağın kalitesidir.

Teklif Al

Aracınızın bakımı için teklif alın.

Teklif Al
Randevu Talebi

Aracınızın bakımı için randevu alın.

Teklif Al